27 CZE 2015

Drukarnia AMK dalej w grze !

Drukaria AMK czyli znana nam ekipa Cosa Nostra zwyciężyła z zespołem PocketBall.pl w meczu o awans do Finałów rozgrywek Extraliga.pl, które odbędą się 25 lipca w Bydgoszczy.
Drużyna Drukarni przechyliła szalę zwycięstwa w drugiej części spotkania.
Do przerwy mecz był wyrównany, z minimalnym wskazaniem na zespół Drukarni, która miała optycznie większe posiadanie i częściej przebywała na połówce przeciwników. Pocketball postanowił stwarzać zagrożenie po grze z kontry, co z reszą wychodziło im bardzo dobrze. Kontrataki ekipy Macieja Pijewskiego były bardzo goźne i wprowadzały sporo zamieszania pod bramką zwycięzców dzisiejszego meczu.
Pierwsza połówka zakończyła się rezultatem 1:1 i wynik ten zwiastował nam sporo emocji w drugiej odsłonie.
Pierwsze dzisięć minut drugiej połowy zapowiadało nam dogrywkę, do momentu gdy po jednej z akcji drużyna PocketBall wyszła z bardzo ciekawą kontrą, z przewagą trzech na jednego. W akcji tej zabrakło jednak minimalnie szczęścia/dokładności, przez co wynik nie uległ zmianie.
Zgodnie ze starym porzekadłem, niewykorzystana sytuacja się zemściła. Zawodnicy Drukarni AMK, Miaciej Bujniak i Damian Borowski rozgrywając sprytnie rzut wolny, wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 2:1. Chwilę później, po błędzie obrońców Drukarnii, przed doskonałą szansą na wyrównanie stanął Sebastian Kęska, tym razem doskonale zachował się jednak Grzegorz Michalak, bramkarz ekpiy Drukarnii. W odpowiedzi na zaistiałą sytuację, pięknym strzałem z dystansu Damian Borowski pokonał Tomka Beczka z PocketBall. Ta bramka okazała się gwoździem do trumny. Z PocketBall zeszło już praktycznie całe powietrze z nadziejami na awans a przeciwnicy w kilka minut zaaplikowali kolejne 3 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 i w Bydgoszczy będziemy kibicować drużynie Darukarni AMK.
Ekipy z Warszawy podczas ostatnich finałów zajmowały kolejno: 3 miejsce (Saxo Team w 2013r.) oraz 4 (Chemik Bemowo w 2014r.) Jak będzie tym razem ?