30 MAJ 2013

Saxo team pokonane! Chemik Bemowo nowym liderem!

Oczy wszystkich w 6, przedostatniej kolejce fazy zasadniczej w warszawskiej extralidze zwrócone były na wtorkową potyczkę Saxo Teamu z Chemikiem Bemowo. Mecz na szczycie nie zawiódł i obfitował w zwroty sytuacji. Podobnie było w meczu Bordo z PaperConcetpt, gdzie bordowcy 'zaczęli" od 0-4, by potem gonić wynik. Coraz lepiej prezentują się także warszawscy taksowkarze. Nie idzie to jednak w parze z wynikami. Spotkanie Fire Teamu z Soudalem zostało przełożone. Co dokładniej działo się w 6 kolejce? o tym w rozwinięciu newsa.

Niedzielne spotkanie taksówkarzy z Came Poland, które tydzień temu ograło Chemik, w pierwszej połowie było przeciętne. Oba zespoly raziły nieskutecznością, marnując wyborne okazje. W drugiej połowie za sprawa Jakuba Lipy i Michała Bujniaka Came 'wzięło sie do roboty' i odskoczyło taksówkarzom, kontrolując do końca przebieg spotkania. Warto podkreślić coraz to lepsza grę strażaków, którzy nie traca już masowo bramek. Ich gra także wygląda na coraz bardziej poukładaną.

Wawa Taxi - Came Poland 2-10 (1-3)

-Zygier, Ziółkowski

-J. Lipa x3

- Bujniak x3

- Lewandowski x2

- Matynia , Łokietek

W drugim niedzielnym spotkaniu zmierzyły się zespoły bordo i PaperConceptu. Oba miały do tej pory po 3 pkt w ligowej tabeli. Lepiej w mecz weszli gracze PaperConcept, którzy po 10minutach prowadzili 4-0.

-Dojdziemy ich- Tak pierwsze minuty skomentował zawodnik bordowców i...nie pomylił się. Bordo w ciągu kolejnego kwadransa nie tylko doprowadziło do wyrównania, ale także wysunęło się na prowadzenie! Kapitalne zawody rozgrywał Michał Kopka, kórego bramka z rzutu wolnego była ozdobą tego spotkania. Druga połowa to zdecydowana przewaga Bordo, które sukcesywnie dokładało kolejne bramki. Ostatecznie po dobrym spotkaniu bordowcy pokonali PaperConcept 14-7

Fire Team - Soudal  - przełożony

Poniedziałkowe spotkanie strażaków z Soudalem zostało przełożone na bliżej nieokreślony termin.

Wtorkowe spotkanie, które rozegrali; Chemik i Saxo kończyło 6 kolejkę. Spotkanie, które obfitowało w wiele wydarzeń, gdzie nikt nie odstawiał nogi. Fantastycznie spotkanie rozpoczął Chemik, który po minucie prowadził 1-0! W kolejnych minutach obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji, jednak raziły nieskutecznością.  Druga bramka dla Chemika padła w kontrowersyjnych okolicznościach. Wszystko przez błąd sędziego, który omyłkowo pokazał na 'piątkę'. Po chwili jednak zmienił decyzje i przyznał rzut rożny dla Chemika. Bemowianie szybko wykorzystali ten stały fragment i ku zaskoczeniu zawodników Saxo, podwyższyli prowadzenie. Po strzeleniu trzeciej bramki przez Chemik, do roboty zabrali się gracze Saxco, którzy przed przerwą zdobyli 2 bramki. W drugiej połowie w dalszym ciągu narzucono morderze tempo, a oba zespoły na grały gol za gol. Ostatecznie zwycięzka Bramkę Chemik Bemowo zdobył na 3 minuty przed końcem i tym samym objął fotel lidera ! Bohaterem spotkania był Łukasz Kępa- zdobywca 3 bramek dla Bemowa.

Saxo Team - Chemik Bemowo 4-5