27 KWI 2013

II kolejka. Pojedynek na szczycie

Przed nami druga kolejka warszawskich rozgrywek extraligi. Ineauguracyjna kolejka pokazała nam zaledwie próbkę możliwości zespołów. Można się już dopatrywać faworytów, widać, które z drużyn będą zbierać doświadczenie w tym sezonie, niewiadomych jest jednak znacznie więcej. Z pewnością hitem tej kolejki będzie pojedynek SOUDAL – SAXO TEAM. Pierwsze punkty na pewno zdobędzie jedna z ekip Wawa Taxi/Fire Team.

Wawa Taxi    Fire Team Bielany                                 niedziela 28.04.2013r. godz.15:00

Zarówno „Strażacy”  jak i  „Taksówkarze” w nieco innych barwach wyobrażały sobie debiut w rozgrywkach Extraliga.pl Obie ekipy zaliczyły falstart. Na całe szczęście ich porażki były minimalne a wręcz należy powiedzieć, że przy odrobinie szczęście mogłyby obydwa zespoły zainkasować co najmniej punkt. Najbliższa niedziela to jednak doskonała okazja na poprawienie humoru przynajmniej dla jednego z zespołów. Nasuwa się jednak podstawowe pytanie, czy obrona „Taksówkarzy” będzie na tyle skuteczna aby zatrzymać super strzelca „Strażaków” Jarosława Białasa?

Nasz TYP – 2

Bordo Team – CAME Poland                                       niedziela 28.04.2013r. godz.16:00

Ekipa reprezentująca barwy Restauracji Bordo schodziła po ostatnim spotkaniu z tarczą. Zwycięstwo nie przyszło jednak wcale łatwo, ponieważ szalę zwycięstwa udało się ostatecznie przechylić w ostatnich 10 minutach spotkania. Na podstawie naszych obserwacji, możemy stwierdzić, że zdeterminowany ostatnią porażką zespół CAME, również nie położy się na boisku w najbliższym meczu. CAME zanotowało ostrą lekcję od lidera tabeli, jednak z pewnością nie można im odmówić ambicji. Jeśli do tego CAME dołoży trochę dyscypliny taktycznej to zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.

Nasz TYP – x

Chemik Bemowo  – Paper Concept                       poniedziałek 29.04.2013r. godz.18:00

W to, że zawodnicy PaperConcept mają „papiery na granie” nikt z nas nie wątpi. Wysoka porażka w ostatnim meczu wcale nie odzwierciedlała ich postawy na boisku. Wystarczy dodać że na 8 minut przed końcem pierwszej połowy utrzymywał się wynik 0:0 a mecz był niesamowicie wyrównany. Niestety po serii 3 bramek straconych w ciągu pięciu minut z „Papierowych” zeszło powietrze. Jeśli zespół będzie potrafił być skoncentrowany przez cały mecz a pod bramką rywali troszkę skuteczniejszy to na pewno sprawi jeszcze sporą niespodziankę. Zadanie w najbliższym meczu jest bynajmniej o tyle utrudnione, że naprzeciwko wybiegnie ekipa Adriana Bery, czyli bardzo doświadczony i utytułowany Chemik Bemowo. Chemicy w ostatniej kolejce przygasili trochę zapał Fire Team, wygrywając 6:3. Pokazali przy tym kawałek naprawdę ciekawego futbolu. Jak zakończy się ten pojedynek ? Będziemy to wiedzieli już w poniedziałek ok. 19

Nasz TYP – 1

SOUDAL  – SAXO TEAM                                wtorek 30.04.2013r godz.18:00         *HIT KOLEJKI

Szybko, bo już w drugiej kolejce mamy bardzo ciekawy szlagier ekip, który dały niezły pokaz siły w swoich debiutach.
SOUDAL to drużyna bardzo wyrównana kadrowo. Z pewnością największą ich zaletą jest fakt, że zawodnicy wchodzący z tzw. ”ławki” wcale nie obniżają poziomu. Silny stabilny skład, dobrze poukładana defensywa plus kilku bardzo doświadczonych graczy, ma być receptą na sukces w lidze, największego na świecie producenta pian poliuretanowych.
SAXO Team jest wg obserwatorów murowanym faworytem do mistrzostwa. Po stylu w jakim wygrali w ostatnim meczu ciężko się z tym nie zgodzić. Sezon to jednak 10 ciężkich meczów i zwłaszcza te ostatnie 3 mogą zadecydować o ostatecznym sukcesie. Czy uda im się utrzymać taką formę przez ponad dwa miesiące, czy któryś z zespołów znajdzie receptę na powstrzymanie mega skutecznego duetu Załustowicz-Dworski ? Być może odpowiedzi na te pytania poznamy w najbliższy wtorek.